Tipsarević "počistio" Zvereva

BEOGRAD, 28. april 2011. (FoNet) - Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Srbije, pošto je u meču drugog kola posle samo 53 minuta pobedio Mišu Zvereva iz Nemačke rezultatom 6:2, 6:0.

Očekivalo se da će duel između Tipsarevića i Zvereva biti mnogo neizvesniji, bez obzira na činjenicu da je reprezentativac Srbije pobedio u oba prethodna međusobna susreta.

Da Nemac nema čemu dobrom da se nada, videlo se već na startu, jer je Tipsarević napravio brejk u prvom gemu, da bi u petom još jednom oduzeo protivniku servis i praktično rešio prvi set.

U drugom je viđena igra "na jedan gol". Srpski teniser je nizao poen za poenom, a Zverev je loptice najčešće pratio samo pogledom.

Činjenica da protivniku nije dao nijednu priliku za brejk i da je osvojio dvostruko više poena (52-25) od Zvereva dovoljno govori o današnjoj igri Tipsareviča i o odnosu snaga na terenu.

Za ulazak u polufinale Tipsarević će u petak igrati protiv 71. igrača sveta Somdeva Devarmana iz Indije, koji je danas u drugom kolu savladao Španca Giljerma Garsiju Lopesa sa 7:6 (8:6), 2:6, 7:6 (10:8).

Tipsarević i Devarman do sada su se sastajali tri puta i dva meča je dobio srpski teniser. Indijac je jedinu pobedu zabeležio ove godine u Dejvis kup meču.