Ferer pobedio Mareja

Duel je trajao dva sata, a Ferer je do pobede protiv trećeg igrača sveta stigao zahvaljujući odličnoj igri, ali i povredi prepona Mareja, koji u većem delu meča nije mogao da trči punom snagom.

Marej je sigurnije počeo meč i prvi je napravio brejk, ali je Ferer iz gema u gem pojačavao tempo i pritisak na servis protivnika. U isto vreme, Marej je počeo da popušta, a posebno nesigurno je odigrao najvažnije poene, jer je u prvom setu propustio četiri prilike za brejk.

Iskusni Ferer je to umeo da iskoristi i u finišu seta je dva puta oduzeo Mareju servis, preokrenuo rezultat i poveo u meču.

Marej je i drugi set počeo dobro i poveo je 2:0, ali je ponovo stao i dozvolio Fereru da veže tri gema, uz dva brejka.

Taj napad je Marej uspeo da odbije i da brejkom u šestom gemu izjednači na 3:3, ali nije izdržao do kraja.

Ulazak u taj brejk dao bi Mareju šansu da izbori treći set, ali je 12. gem odigrao veoma slabo i Ferer je petim brejkom u meču završio posao i ostvario pobedu koja mu daje dobre izglede da se plasira u polufinale.

Nije poznato da li će Marej moći da nastavi takmičenje na završnom godišnjem turniru osmorice najboljih tenisera sveta. Ukoliko zbog povrede istupi sa turnira, zameniće ga Srbin Janko Tipsarević.

Srpski teniser Novak Đoković meč prvog kola protiv Čeha Tomaša Berdiha počinje večeras u 21 čas.