Hrvatska osvojila bronzu

Najefikasniji u hrvatskoj reprezentaciji bio je Blaženko Lacković sa osam golova, Ivan Čupić postigao je sedam, Igor Vori pet, a najbolji desni bek Evropskog prvenstva Marko Kopljar četiri.

Špance je predvodio Danijel Sarmijento sa sedam golova. Šest golova dao je Iker Romero (pet iz sedmerca), a Viktor Tomas četiri.

Hrvati su dobro počeli meč i bili u prednosti celo prvo poluvreme. Najveća razliku u prvom delu napravili su u u 19. minutu kada su golom Kopljara poveli sa 10:5.

Španci su u poslednja dva minuta prvog dela igre napravili seriju 3:0 i na odmor otišli sa golom zaostatka.

Na samom startu drugog poluvremena Hulen Aginagalde doneo je prvo i jedino izjednačenje Špancima, ali su Hrvati preko Blaženka Lackovića koji je postigao tri uzastopna gola povratili prednost koju su držali do kraja meča.

Hrvati su rutinski meč priveli kraju i na kraju pobedili 31:27.

Na početku meča u hali je bilo oko 4.000 ljudi, ali se kapacitet popunjavao kako je utakmica odmicala.

Meču je prisustvovalo oko 100 hrvatskih navijača koji su bili izolovani na gornjem prstenu zapadne tribine i nije bilo nikakvih incidenata.

Finale Evropskog prvenstva u rukometu u kome se sastaju Srbija i Danska igra se danas od 17.00 u Beogradskoj areni.