Jelena izgubila od Voznijacki

Voznijacki je ubedljivo dobila prvi set za nešto više od pola sata, a Jankovićeva je igrala dekoncentrisano i sa dosta grešaka.

U drugom setu viđena je mnogo veća borba i neizvesniji duel. Iako je Voznijacki na startu, opet napravila brejk pa potom i još jedan za 4:1, Jelena je ubrzala igru i uspela da uzvrati.

Oduzela je servis protivnici, potom osvojila svoj i bila u šansi da posle tri brejk lopte izjednači na 4:4.

Ipak, srpska teniserka nije uspela u tom gemu da napravi brejk, pa je Voznijacki imala servis gem za pobedu. Ipak, Jankovićeva je uspela da odbrani meč loptu Dankinje i napravi brejk za 5:5.

Međutim brejk serija se nastavila, ovaj put u korist Dankinje da bi ona u sledćem gemu servirala za meč i za nešto više od sat i 30 minuta došla do pobede.