Srbija izgubila od Danske

BEOGRAD, 7. decembra 2010. (Beta) - Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je od selekcije Danske sa 20:25 (6:14), u prvom kolu takmičenja u Grupi A na Eropskom prvenstvu u Danskoj i Norveškoj.

U pobedničkoj ekipi najefiksnija je bila Maibrit Kvisgard sa četiri pogotka, dok je čak šest igračica Danske postiglo tri gola. U reprezentaciji Srbije Andrea Lekić postigla je sedam golova, od toga tri iz penala.

Rukometašice Srbije nisu uspele da naprave iznenađenje protiv Danske, koja je igrala na svom terenu u Alborgu.

Pred prepunim tribinama gledalaca koji su navijali sa protivnika, Srbija je loše počela utakmicu i loše odigrala prvo poluvreme. U drugom poluvremenu igrala je mnogo bolje, ali nije uspela da nadoknadi propuste iz prvog dela meča.

Narednu utakmicu Srbija će igrati u četvrtak, 9. decembra, sa Španijom u 18.45.