Troicki izgubio, Argentina povela

Troicki je zamenio Novaka Đokovića, koji je kasno doputovao iz Njujorka i danas nije mogao da nastupi, i iskusni Nalbandijan je iskoristio šansu koja mu se ukazala.

Iako je Toricki u prvom setu uspeo prvi da napravi brejk, Argentinac je veoma brzo uzvratio i dva puta oduzeo servis reprezentativcu Srbije.

U drugom setu Nalbandijan je vodio 4:3 i imao dve brejk lopte, ali ih nije iskoristio, a nakon toga je izgubio svoj sevis i Troicki je izjednačio rezultat na 1:1.

Očekivalo se da će srpski teniser tada iskoristiti veliku podršku sa tribina i potpuno preokrenuti rezultat, ali se desilo suprotno.

Nalbandijan je podigao nivo igre, Troicki je iz gema u gem sve više grešio i Argentinac je veoma lako dobio treći i četvrti set.

U drugom današnjem meču sastaće se Janko Tipsarević i Huan Martin Del Potro.