Kineskom igraču doživotna zabrana zbog sukoba sa sudijom

PEKING, 31. jula 2009. (Beta-AP) - Kineski fudbaler Čao Šitong kažnjen je doživotnom zabranom igranja fudbala zbog napada na sudiju, a još petorica igrača dobila su suspenzije od dve i tri godine, saopštio je nacionalni savez te zemlje (CFA).

Šitong igra za Tjanđin, a incident se dogodio 26. jula na prvenstvenoj utakmici sa Pekingom, koju je njegova ekipa izgubila sa 3:1.

Glavni sudija He Žibao na tom meču u drugom poluvremenu isključio je trojicu igrača Tjanđina.

Na kraju utakmice Čao je sa nekoliko saigrača počeo da viče na sudiju, a zatim je pokušao da prođe pripadnike obezbeđenja kako bi se fizički obračunao sa arbitrom.

Incident je trajao 20 minuta, pre nego što su pripadnici obezbeđenja u potpunosti smirili situaciju.

"Nadamo se da će se klubovi potruditi da edukuju svoje trenere i igrače kako bi se u budućnosti sprečili ovakvi incidenti", rekao je Vang Sjaoping, direktor disciplinske komisije CFA.