Čelsi pregazio Vigan i osvojio titulu prvaka

BEOGRAD, 9. maja 2010. (Beta) - Fudbaleri Čelsija osvojili su titulu prvaka Engleske, pošto su na svom terenu u poslednjem kolu šampionata "preslišali" Vigan sa 8:0 i zadržali bod viška u odnosu na drugoplasirani Mančester junajteda.

Londonskim "plavcima" to je četvrta titula prvaka Engleske u istoriji kluba, a prva posle 2006. godine.

Čelsi je poveo već u šestom minutu preko Nikole Anjelke, a na 2:0 povisio je Frenk Lampard iz penala u 32. minutu. Prethodno je zbog prekršaja isključen odbrambeni igrač Vigana Geri Kaldvel.

Strelac trećeg gola za domaćina bio je Salomon Kalu u 54. minutu, a dva minuta kasnije Anjelka je povisio na 4:0. Didije Drogba je u 63. minutu postigao šesti gol za Čelsi, a pet minuta kasnije iz novog penala potvrdio je ubedljivu pobedu.

Drogba se nije tu zaustavio, pa je u 80. minutu postigao i sedmi gol Čelsija, a konačan rezultat postavio je DŽo Kol u 90. minutu.

Branislav Ivanović igrao je za Čelsi do 58. minuta, kada ga je zamenio Žulijano Beleti. Drugi srpski internacionalac u Čelsiju, Nemanja Matić u 70. minutu je ušao u igru umesto Mihaela Balaka.

Mančester junajted na svom terenu je savladao Stouk siti sa 4:0. Strelci za "crvene đavole" bili su Daren Flečer u 31, Rajan Gigs u 38, Deni Higenbotam (auto-gol) u 54. i Park Đi Sung u 84. minutu.

Reprezentativac Srbije Nemanja Vidić odigrao je dobro svih 90 minuta za Mančester junajted.

Arsenal je, kao i Mančester, slavio sa 4:0 protiv gostujućeg Fulama, osigurao treće mesto na tabeli i direktan plasman u Ligu šampiona sledeće sezone.

Čelsi - Vigan 8:0 (2:0)
(Anjelka 6' i 57', Lampard pen 32', Kalu 54', Drogba 63', pen 68' i 80', Kol 90')

Mančester junajted - Stouk 4:0 (2:0)
(Flečer 31', Gigs 38', Higinbotam ag 54', Park 84')

Arsenal - Fulam 4:0 (3:0)
(Aršavin 21', van Persi 26', Bard ag 38', Vela 84')

Aston Vila - Blekburn 0:1 (0:0)