Primorac brani titulu u Napulju

BEOGRAD, 14. maja 2010. (Beta) - Vaterpolisti kotorskog Primorca pobedili su dubrovački Jug sa 11:10 (2:1, 5:5, 2:3, 2:1) u polufinalu završnog turnira Evrolige u Napulju.

Kotorani, branioci titule prvaka Evrope, u sutrašnjem finalu igraće protiv italijanskog Pro Reka koji je posle produžetka savladao Partizan.

Najefikasniji u Primorcu bio je Nebojša Milić sa tri pogotka, dok su za Jug dvostruki strelci bili Miho Bošković, Pavo Marković, Nikša Dobud i Maro Joković.

Tokom većeg dela utakmice Kotorani su imali vodjstvo, ali je Jug održavao rezultatski "priključak".

Golman Juga Frano Vićan je na početku poslednje četvrtine, kod rezultata 9:9, odbranio peterac, a potom je Marković doneo Dubrovčanima prednost od 10:9.

Ipak, Primorac je u nastavku pokazao zašto je evropski šampion.

Kotorani su najpre izjednačili, a zatim tri minuta pre kraja, pogotkom Milića preokrenuli na 11:10. U završnici meča Jug je imao nekoliko situacija sa igračem više, ali nije uspeo da izbori produžetak.