Inter ponovo prvak, Sampdorija u Ligi šampiona

BEOGRAD, 16. maja 2010. (Beta) - Fudbaleri Intera osvojili su petu uzastopnu titulu prvaka Italije, pošto su savladali domaću Sijenu sa 1:0 u poslednjem kolu nacionalnog prvenstva.

Inter je takmičenje završio sa 82 boda, dva više od Rome, koja je danas u Veroni pobedila Kjevo sa 2:0.

Navijači "nero-azura" na gol vredan šampionske titule morali su da čekaju gotovo sat vremena, pošto je tek u 57. minutu Dijego Milito zatresao protivničku mrežu.

Kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković ušao je u igru u 58. minutu, umesto napadača Marija Balotelija.

Ekipi Intera to je 17. titula prvaka Italije u istoriji kluba, a "nero-azure" 22. maja očekuje i duel protiv minhenskog Bajerna u
finalu Lige šampiona.
Fudbaleri Rome nadali su se kiksu Intera u Sijeni, a svoj deo posla protiv Kjeva obavili su već u prvom poluvremenu. Prvi gol za "vučicu" dao je Mirko Vučinić u 39. minutu, a na 2:0 povisio je Danijele de Rosi u 45. minutu.

To, međutim, nije bilo dovoljno da se dođe do titule, pa će Roma morati da se zadovolji drugim mestom i plasmanom u Ligu šampiona sledeće sezone.

Ekipa Sampdorije pobedila je u Đenovi gostujući Napoli sa 1:0, sačuvala četvrto mesto na tabeli i izborila plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Strelac jedinog pogotka bio je Đanpaolo Pacini u 52. minutu.

Napoli će sledeće sezone igrati u Ligi Evropa, a tamo će im društvo praviti i Palermo, koji je savladao domaći Atalantu sa 2:1.

Dvostruki strelac za Palermo bio je Edinson Kavani u 12. i 90. minutu, dok je Fabio Ćeravolo postigao pogodak za Atalantu, koja je još ranije ostala bez šansi za očuvanje prvoligaškog statusa.

Pored Atalante, sledeće sezone u drugoj ligi igraće Sijena i Livorno, dok će treći italijanski predstavnik u Ligi Evrope biti Juventus, koji je sezonu završio na sedmom mestu.

Atalanta - Palermo 1:2 (0:1)
(Keravolo 48' - Kavani 12', Kavani 90'pen)

Bari - Fiorentina 2:0 (1:0)