Italija ubedljiva, porazi Portugala i Češke

0

BEOGRAD, 7. septembra 2010. (Beta) – Fudbalska reprezentacija Italije je u Firenci ubedljivo savladala Farska Ostrva sa 5:0 u Grupi C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, u kojoj se takmiči i Srbija.

BEOGRAD, 7. septembra 2010. (Beta) – Fudbalska reprezentacija Italije je u Firenci ubedljivo savladala Farska Ostrva sa 5:0 u Grupi C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, u kojoj se takmiči i Srbija.

„Azuri“ su poveli golom Alberta Djilardina u 12. minutu, prednost je duplirao Danije del Rosi u 21. minutu, a šest minuta kasnije na 3:0 povisio je Antonio Kasano.

U završnici utakmice domaćin je postigao još dva gola, u 81. Minute precizan je bio Fabio Kvaljarela, a konačan rezultat postavio je Andrea Pirlo u poslednjem minutu utakmice.

Francuska je na sarajevskom Koševu savladala Bosnu i Hercegovinu sa 2:0 u utakmici Grupe D. „Trikolori“ su do prve pobede u kvalifikacijama došli golovima Karima Benzeme u 72. i Florana Malude u 79. minutu.

Hrvatska i Grčka su na zagrebačkom Maksimiru odigrale bez pogodaka u utakmici Grupe F, dok je Crna Gora u Grupi G savladala u Sofiji selekciju Bugarske sa 1:0. Jedini pogodak na toj utakmici dao je Elsad Zverotić u 36. minutu.

Veliko iznenadjenje napravila je Norveška, koja je u Oslu savladala Portugal sa 1:0 u Grupi H. Strelac pobedonosnog gola bio je Erik
Huseklep.

Selekcija Litvanije je u Olomoucu iznenadila Češku u Grupi I i odnela pobedu od 1:0 zahvaljujući pogotku Darvidasa Šernasa.

Rezultati utakmica i tabele posle drugog kola:.

Grupa A:

Turska – Belgija 3:2
Austrija – Kazahstan 2:0
Nemačka – Azerbejdžan 6:1

Tabela:

1. Nemačka 6
2. Turska 6
3. Austrija 3
4. Belgija 0
5. Azerbejdžan 0
6. Kazahstan 0

Grupa B:

Rusija – Slovačka 0:1
Makedonija – Jermenija 2:2
Republika Irska – Andora 2:2

1. Slovačka 6
2. Rusija 3
3. R. Irska 3
4. Jermenija 1
5. Makedonija 1
6. Andora 0

Grupa C:

Srbija – Slovenija 1:1
Italija – Farska Ostrva 5:0

Tabela:

1. Italija 6
2. Srbija 4
3. S. Irska 3
4. Estonija 3
5. Slovenija 1
6. F. Ostrva 0

Grupa D:

Belorusija – Rumunija 0:0
Albanija – Luksemburg 1:0
BiH – Francuska 0:2

Tabela:

1. Albanija 4
2. Belorusija 4
3. Francuska 3
4. BiH 3
5. Rumunija 2
6. Luksemburg 0

Grupa E:

Švedska – San Marino 6:0
Holandija – Finska 2:1
Madjarska – Moldavija 2:1

Tabela:

1. Švedska 6
2. Holandija 6
3. Madjarska 3
4. Moldavija 3
5. Finska 0
6. San Marino 0

Grupa F:

Gruzija – Izrael 0:0
Malta – Letonija 0:2
Hrvatska – Grčka 0:0

Tabela:

1. Hrvatska 4
2. Izrael 4
3. Letonija 3
4. Gruzija 2
5. Grčka 2
6. Malta 0

Grupa G:

Bugarska – Crna Gora 0:1
Švajcarska – Engleska 1:3

Tabela:

1. Engleska 6
2. Crna Gora 6
3. Švajcarska 0
4. Vels 0
5. Bugarska 0

Grupa H:

Danska – Island 1:0
Norveška – Portugal 1:0

Tabela:

1. Norveška 6
2. Danska 3
3. Kipar 1
4. Portugal 1
5. Island 0

Grupa I:

Češka – Litvanija 0:1
Škotska – Lihtenštajn 2:1

Tabela:

1. Litvanija 4
2. Škotska 4
3. Španija 3
4. Češka 0
5. Lihtenštajn 0

Slični članci

Ostavite komentar

Your email address will not be published.