Partizan ubedljiv, Javor savladao Rad

BEOGRAD, 5. decembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Partizana savladali su u Beogradu ekipu Slobode Sevojno sa ubedljivih 5:2 u 15. kolu Super lige i pobedom potvrdili titulu jesenjeg prvaka Srbije.

Utakmica je odlučena već na samom početku, pošto je Brazilac Kleo golovima u prvom i šestom minutu doveo crno-bele u vodjstvo od 2:0.

Radosav Petrović je u 13. minutu posle kornera Stefana Babovića svojim sedmim golom u prvenstvu povisio prednost crno-belih.

Babović se u 26. minutu i upisao u listu strelaca na dodavanje Ivice Ilieva. U 72. minutu Babović se revanširao asistencijom, a Iliev postigao i peti gol za Partizan, svoj osmi u Super ligi.

Osam golova postigao je i Kleo, pa su Iliev i on na čelu liste strelaca.

Djuro Stevančević i Edin Ademović postigli su utešne pogotke za Slobodu.

Partizan sada ima 40 bodova, šest više od Crvene zvezde, koja će večeras u derbiju kola u Beogradu dočekati trećeplasiranu Vojvodinu.

Uvertira za taj meč nije bila nimalo fudbalska, prvo zbog sporenja o menjanju domaćinstva Partizana i Slobode, pa promeni termina za susret Zvezde i Vojvodine, a zatim i zbog današnjeg napada huligana na zaposlene u crveno-belom beogradskom klubu.

Rad je ostao na četvrtom mestu sa 28 bodova, uprkos porazu na gostovanju kod Javora u Ivanjici 1:2.

Strelci za Javor bili su Obiora Odita i Igor Stojaković, dok je Branislav Jovanović samo ublažio poraz Rada. Javor je tako izbio na šesto mesto sa 23 boda.

Iza je sa dva boda zaostatka Smederevo, koje je, takodje sa 2:1 pobedilo Indjiju golovima Saše Rankovića i Branimira Kostića.

Miloš Žeravica je sa dva gola doneo bodove OFK Beograd na gostovanju kod poslednjeplasiranog Čukaričkog 2:0, a istim rezultatom je i BSK pobedio Borac iz Čačka.

Metalac i Hajduk su igrali nerešeno 1:1 u susretu dva kluba kojima uz Čukarički, jedini tim bez pobede u prvom delu sezone, najviše preti ispadanje iz Super lige.

BSK Borča - Borac Čačak 2:0