Hetafe u seriji, pobede Atletika i Reala

BEOGRAD, 19. decembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Hetafea nadoknadili su dva gola zaostatka i pobedili na gostovanju Almeriju sa 3:2, dok je Atletiko Madrid savladao Malagu sa 3:0, u utakmicama 16. kola španske lige.

Hetafe je posle osme prvenstvene pobede i pete uzastopne utakmice bez poraza, sedmi na tabeli sa 26 boda, koliko ima i Atletiko iz Madrida posle pobede nad Malagom.

Almerija je povela u sedmom minutu golom Kalua Učea, a vođstvo je duplirao Hose Uloa u 24. minutu. Kada se činilo da će Almerija ostvariti prvu ovosezonsku pobedu na domaćem terenu, fudbaleri Hetafea postigli su tri gola.

Kapiten Hetafea Manuel del Moral smanjio je na 1:2 u 29. minutu, izjednačio je Nikolas Fedor u 48, a tri boda gostima doneo je Derek Boateng u 70. minutu.

Almerija je posle sedmog poraza ostala na 17. mestu sa 13 bodova, koliko ima i Malaga, koja se nalazi u zoni ispadanja.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom terenu Sevilju sa 1:0 i smanjili zaostatak za vodećom Barselonom na dva boda. Jedini gol na utakmici postigao je Anhel Di Marija u 77. minutu.

Obe ekipe su utakmicu završile sa 10 igrača. Real je od 64. minuta imao igrača manje na terenu pošto je Rikardo Karvaljo dobio drugi žuti karton, a u poslednjem minutu isključen je i Mamadu Dabo, zbog starta nad Di Marijom.

Real sada ima 41 bod, dva manje od Barselone, a Sevilja je ostala na 11. mestu sa 20 bodova.

Atletiko Madrid se pobedom nad Malagom od 3:0 popeo na šesto mesto na tabeli. Dvostruki strelac u ekipi Kikea Sančesa bio je Tijago Mendeš u 22. i 70. minutu, a gol je postigao i Alvaro Domingeš, posle asistencije Tijaga.

Osasuna i Saragosa odigrali su bez golova.

Poslednja utakmica 16. kola Rasing Santander - Erkules igra se u ponedeljak.