Partizanov čarobni preokret za pobedu

BEOGRAD, 5. novembra 2008. (Beta) - Košarkaši Partizana savladali su milanski Armani Džins sa 81:76 (15:28, 23:27, 28:12, 15:9) u trećem kolu Evrolige i ostvarili drugu pobedu u Grupi C.

Nošeni fantastičnim navijanjem oko 6.500 gledalaca, igrači Pratizana su uspeli da nadoknade zaostatak od 17 poena sa poluvremena.

Partizan je sa dve trojke odlično započeo utakmicu stekavši  prednosti od 11:7 u četvrtom minutu. Međutim, ekipa Milana je koševima Džobija Tomasa preokrenula rezultat i sjajnim šutem došla do velike prednosti, pa je tako prva četvrtina završena je rezultatom 15:28 za goste.

U nastavku meča situacija se nije bitno izmenila. Košarkaši Partizana nisu uspevali da nadju rešenje za zonsku odbranu Italijana koji su odlično šutirali  i u nastavku utakmice stekavši prednost i od 21 poena.

Zaigravši mnogo organizovanije u odbrani, uz zaustavljanje Tomasa, Partizan je ipak uspeo da nadokanadi zaostatak i dana kraju i pobede ekipu iz Milana-

Šestorica košarkaša Partizana ostvarili su dvocifren učinak u poenima, a najefikasniji je bio Novica Veličković sa 14, dok su po 12 postigli Aleksandar i Stefan Lazme, koji je zabeležio i 10 skokova. Istakao se i Milenko Tepić sa 11 poena, osam asistencija i šest skokova.

Ubedljivo najefikasniji u gostujućem timu, koji je pretrpeo i treći poraz, bio je Džobi Tomas sa 27 poena, dok je Dejvid Hokins ubacio 14.

Trener košarkaša Partizana Duško Vujošević bio je jako zadovoljan posle dramatične pobede njegovog tima nad Milanom, a uspešne igre njegovog tima u Evroligi nazvao je "čarobnjaštvom".

"Mi u Evroligi imamo eksprimentalni tim. Stvara se loša atmosfera kada se govori da nam je neki protivnik lak, mi na to nemamo pravo. Ljudi, čarobnjaštvo je težak zanat", rekao je Vujošević novinarima posle triler-meča u Beogradu i pobede njegovog tima nad Milanom 81:76.

"U Milano je mnogo uloženo, a fali mu četiri igrača. Ja sam pokušavao da pripremim ekipu da zna da nisu lak protivnik i da ne podležu atmosferi. Primili smo 55 poena u prvom poluvremenu i tu timu najviše zameram na borbenosti, jer ako nemamo ekstremnu borbenost, nemamo šansu", kazao je trener "crno-belih".

Partizan – Armani Džins 81:76 (15:28, 23:27, 28:12, 15:9)

Partizan: Tepić 11, Milošević, Rašić 12, Tripković 6, Veličković 14, Lazmi 12, Aleksić, Vitkovac 11, Božić 3, Rakočević 10, Veseli, Vraneš 2.

Armani: Hal 8, Mordente 7, Tomas 27, Ketelinas 6, Mićević, Marćente, Bird 10, Sangare 4, Hokins 14.