FMP ubedljivo poražen u Zadru

BEOGRAD, 29. novembra 2008. (Beta) - Košarkaši FMP Železnika izgubili su u subotu na gostovanju od Zadra 88:51 (24:13, 19:13, 25:12, 20:13) u utakmici 10. kola Jadranske lige.

Najbolji igrač utakmice bio je košarkaš Zadra Džulijus Džonson koji je postigao 26 poena, uz po tri ukradene lopte i asistencije. Pobedi su doprineli i Rok Stipčević i Hrvoje Perić sa po 14 poena.

U poraženoj ekipi najefikasniji bio je Filip Čović sa 13 poena, dok je Predrag Samardžiski postigao 10.

FMP je na početku utakmice poveo 9:0, ali su domaći uspeli da preokrenu rezultat i prvu četvrtinu završe rezultatom 24:13.

Zadar je u drugoj četvrtini nastavio sa dobrom igrom i sredinom deonice imao je 21 poen prednosti (36:15), a "panteri" su do poluvremena uspeli da smanje prednost domaćina na 17 razlike (43:26).

Domaćini su u nastavku utakmice i dalje dominirali, pošto nisu dozvolili protivniku da zaostatak smanji ispod 15 razlike, a u četvrtoj četvrtini Zadrani su vodili i 24 razlike (72:38).

Krajem poslednje četvrtine Zadar je napravio prednost i od 38 razlike (81:43), da bi utakmicu završio sa prednošću od 37 poena.

Košarkaši Zadra su u dosadašnjem toku takmičenja u regionalnoj ligi ostvarili skor od sedam pobeda i tri poraza, dok je Železnik pobedio dva puta uz osam poraza.