Rukometaši Srbije izgubili od Brazila

BEOGRAD, 19. januara 2009. (Beta) - Muška rukometna reprezentacija Srbije izgubila je u Poreču od Brazila 30:32 (14:14) utakmici trećeg kola Grupe D Svetskog prvenstva u Hrvatskoj.

Najefikasniji igrač u srpskoj reprezentaciji bio je Momir Ilić sa sedam golova, dok je Ratko Nikolić dodao pet, a Marko Vujin četiri.

U pobedničkoj ekipi najbolji je bio Ribeiro sa 11 golova, a Laureano je postigao šest.

Rukometaši Srbije su u dosadašnjem toku takmičenja osvojili dva boda. U prvom kolu pobedili su Egipat (30:22), dok su u drugom kolu, u neizvesnoj utakmici izgubili od Danske (36:37).

Ekipa Brazila, takođe, ima dva boda, a do sada je zabeležila dva poraza, od Danske i Norveške.

U Grupi D kasnije danas igraju Danska-Saudijska Arabija i Norveška-Egipat.

Reprezentacija Srbije sutra ima slobodan dan, a u sredu u četvrtom kolu igra protiv selekcije Norveške.

Rukometaši Srbije u utakmicu protiv Brazila ušli su emotivno ispražnjeni posle poraza od Danske u nedelju uveče. Ekipa Brazila je krenula angažovanije i već na početku meča povela je sa četiri razlike 6:2.

Međutim, Ratko Nikolić je sa dva uzastopna gola smanjio prednost Brazilaca, koji su u tom periodu čuvali dva gola razlike. Golman srpske reprezentacije Darko Stanić je nekoliko puta odlično sačuvao svoju mrežu, nakon čega je Žarko Šešum u 25. minutu prvi put doveo Srbiju u vođstvo 12:11.

Levi bek Srbije je zatim drugim uzastopnim golom doneo ekipi i dva gola razlike. Rukometaši Brazila su, ipak, uspeli da izjednače krajem prvog poluvremena i na odmor odu bez zaostatka 14:14.

Rukometaši Brazila su na početku drugog poluvremena ponovo vratili tri gola prednosti (15:18), a vođstvo između dva i tri gola razlike odžavali su većim delom drugog poluvremena najviše zahvaljujući dobrim odbranama golmana Santosa.

Levi bek srpske reprezentacije Ilić je u 53. minutu izjednačio na 27:27, ali su posle nekoliko grešaka u napadu "orlova", Brazilci ponovo poveli i utakmicu završili sa dva gola prednosti.

Brazil: Santos , Silva 1 , Souza 1 , Nascmento , Gaeta 1 , E.Silva 3, Laureano 5 , Gomes 2, Tores , Ribeiro 10, Fereira 2 , M.Silva , Ertel 3 , Ubner 4.

Srbija : Kojić , Ćuruvija , Šešum 2, Vujin 4, Vučković 3, Toskić 1, Stanić, Ilić 7, Bojinović 2,Marković 1, Pejanović , Prodanović 3, Anđelković 2, Nikolić 5.