Panatinaikos i Olimpijakos na završnom turniru

BEOGRAD, 2. aprila 2009. (Beta) - Atinski rivali Panatinaikos i Olimpijakos plasirali su se na završni turnir košarkaške Evrolige, dok će Barselona i Taukeramika u petoj utakmici četrtfinala odlučivati o poslednjem učesniku turnira u Berlinu.

Panatinaikos je u gostima pobedio Montepaski sa 91:84 i tako pobedio sa 3:1 u seriji, dok je Olimpijakos u gostima bio bolji od Real Madrida sa 78:75 i takođe trijumfovao sa 3:1. Barselona je u gostima bila ubedljiva protiv Taukeramike - 84:63 i sada ima "majstoricu" na svom terenu. Šampion Evrope, CSKA iz Moskve u utorak se plasirao na završni turnir posle treće pobede nad beogradskim Partizanom.

Real je u Madridu skoro sve vreme vodio, ali je Olimpijakos u završnici prišao, da bi reprezentativac Srbije Zoran Erceg u poslednja dva minuta postigao dva penala i jednu trojku za vođstvo svog tima, koje su do kraja zadržali Joanis Burusis i Lin Grir.

Panatinaikos je sigurnom igrom u Sijeni obezbedio učešće na završnom turniru posle prošlogodišnje pauze. Najefikasniji u grčkoj ekipi bili su centri Majk Batist sa 15 i Nikola Peković sa 14 poena.

Taukeramika ništa nije mogla protiv raspoložene Barselone, koja je početkom drugog poluvremena prelomila utakmicu i zabeležila novu ubedljivu pobedu u seriji. Igor Rakočević postigao je 21 poen za tim iz Vitorije, ali je zakazao Pablo Priđoni, koji je meč završio bez ijednog poena.

Završni turnir četiri najbolje ekipe Evrolige igra se od 1. do 3. maja u Berlinu.

Real Madrid - Olimpijakos 75:78 - 1:3
(Bulok 19, Felipe Rejes 12, 10 sk - Burusis 25, 6 sk, Grir 12)

Taukeramika - Barselona 63:84 - 2:2
(Rakočević 21, Mikael Pit 14  - Laković 15, Bazile 13)

Montepaski - Panatinaikos 84:91 - 1:3