LE: Anži, Genk, Sparta i Lacio prošli dalje

U grupi A Anži je na svom treenu pobedio Udineze sa 2:0, golovima Sambe i Etoa i tako znatno umanjio šanse ekipe iz Udina za nastavak takmičenja.

Gol gostiju neupešno je branio reprezentativni golman Srbije Željko Brkić, dok je Dušan Basta od 57. minuta ušao u igru.

U susretu dva kluba koja su već obezbedila prolaz u narednu rundu takmičenja, Rubin je u Kazanju pobedio Inter sa 3:0, golovima Karadenisa i dvostrukog strelca Rondona.

Ruski tim je igrao za prestiž i prvo mesto u grupi H, koje donosi i lakšeg protivnika u narednoj fazi Lige Evrope.

Češka Sparta je uspela u Pragu da osvoji bod neophodan za plasmanu nokaut fazu i to protiv lidera I grupe Liona, koji se na kraju zadovoljio nerešenim ishodom - 1:1.

U grupi G Genk je na gostovanju Videotonu slavio sa 1:0 golom Vosena u 19. minutu i tako obezdio prolazak u narednu fazu. Uprkos porazu, mađarski klub i dalje ima šansu za plasman dalje, ali situaciju u grupi dodatno je zakoplikovao Bazel koji je pobedio Sportng sa 3:0.

Derbi kola u Rimu između Lacija i Totenhema završen je bez golova, a domaćinu je bod bio dovoljan da prezimi u Evropi, dok je u drugom meču Panatinaikos u Atini pobedio Maribor (1:0) i ostao u trci za narednu rundu.

U grupi K Rozenborg je pobedio bečki Rapid sa 3:2, iako su gosti bili nadomak prvog trijumfa u Ligi Evrope.

Rezultati strelci 5. kola Lige Evrope:

Grupa G
Bazel - Sporting 3:0 (Šar 23, Stoker 67, Degen 71)
Videoton - Genk 0:1 (Vosen 19)
Tabela: Genk 11, Bazel 8, Videoton 6, Sporting 2.

Grupa H
Nefči - Partizan 1:1 (Flavinjo 10 - Mitrović 66)
Rubin - Inter 3:0 (Karadenis 2, Rondon 86, 90+1)
Tabela: Rubin 13, Inter 10, Nefči 2, Partizan 2.

Grupa I
Sparta Prag - Olimpik Lion 1:1 (Husbauer 53 - Benzija 46)
Ironi Kirijat Šmona - Atletik Bilbao (odloženo)
Tabela: Olimpik 13, Sparta 8, Ironi Kirijat 2, Atletik 1.

Grupa J
Lacio - Totenhem 0:0
Panatinaikos - Maribor 1:0 (Vitolo 67. penal)
Tabela: Lacio 9, Totenham 6, Panatinaikos 5, Maribor 4.

Grupa K
Metalist - Bajer Leverkuzen 2:0 (Kristaldo 46, Ksavijer 85)
Rozenborg - Rapid Beč 3:2 (Čibuike 28, Elijunusi 76, Prica 79 - Šramel 53, Bojd 67)
Tabela: Metalist 13, Bajer 10, Rozenborg 6, Rapid 0.