Barselona pobedila Rekreativo

BEOGRAD, 11. aprila 2009. (Beta) - Fudbaleri Barselone pobedili su Rekreativo sa 2:0 i tako uvećali prednost na tabeli u odnosu na drugoplasirani Real Madrid na devet bodova.

Barselona je povela već u prvom minutu golom Andresa Inijeste, posle asistencije Tijerija Anrija, dok je konačan rezultat postavio Nasif Moris autogolom u 68. minutu.

Pobeda Barselone mogla je da bude ubedljivija da je Lionel Mesi postigao pogodak iz jedanaesterca u 81. minutu.

Posle večerašnje pobede, pete uzastopne, Barselona se nalazi na prvom mestu u Primeri sa 75 bodova, devet više od Real Madrida, koji utakmicu 30. kola igra sutra protiv Valjadolida.

Rekreativu predstoji teška borba za ostanak, nalazi se na 18. mestu sa 30 bodova, a do kraja šampionata ostalo je još osam kola.

Večeras igraju još Viljareal i Malaga, dok se ostale utakmice 30. kola igraju sutra.