Đurđić srušio Šalke, Bajern siguran

Ekipa Jupa Hajnkesa nastavila je pohod ka šampionskoj tituli i rutinski zebeležila 16. trijumf u šampionatu.

Gosti su poveli u 41. mintu preko Tomasa Milera, dok je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić u drugom poluvremenu postavio konačan rezultat.

Mandžukić je protivničkog golmana savladao u 50. minutu posle sjajne asistencije Alabe, a drugi put u listu strelaca upisao se sedam minuta kasnije.

Grojter Firt je u Gelzenkirhenu šokirao domaći Šalke i došao do važne pobede u borbi za opstanak.

Srpski reprezentativac Nikola Đurđić je do prvenca u Bundesligi došao u poslednjim trenucima meča. Prethodno je Šalke poveo golom Mišela Bastosa u 47. minutu, a pet minuta kasnije izjednačio je Klaus.

Fortuna je u Diseldorfu savladala Štutgart sa 3:1, zahvaljući dvostrukom strelcu Robiju Kruseu (10. i 37. minut), dok je pobedu domaćina "overio" Oliver Fink u 76. minutu.

Hofenhajm je slavio protiv Frajburga sa 2:1, dok pobednika nije bilo na na meču između Volfsburga i Augsburga.