Partizan pobedio FMP u Železniku

BEOGRAD, 23. aprila 2009. (Beta) - Košarkaši Partizana pobedili su FMP u Železniku sa 69:63 (11:16, 22:16, 18:16, 18:15), u četvrtom kolu Svislajon Superlige Srbije.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Stefan Lazme sa 22 poena, kapiten Petar Božić postigao je 15 i to sa linije za tri poena uz šut 5/5, dok je Milenko Tepić dodao 11.

U ekipi FMP-a istakli su se Mladen Jeremić sa 12 i Predrag Samardžiski sa 11 poena.

Košarkaši Partizana su tako ostvarili maksimalan učinak od četiri pobede, dok je FMP zabeležio po dve pobede i poraza.

U prvoj četvrtini obe ekipe su mnogo grešile i nijedan tim nije uspeo da stekne prednost veću od dva poena. Ekipu Partizana je u tim trenucima u igri držao Lazme, koji je sa šest uzastopnih poena doneo "crno-belima" vođstvo od 11:9. Nakon toga FMP je napravio seriju od 7:0 i posle "trojke" Rastka Dramićanina prvu četvrtinu završio sa prednošću od pet poena (16:11).

Domaći košarkaši su bolje počeli drugu četvrtinu i u drugom minutu stekli najveću prednost od sedam poena (21:14). Međutim, "crno-beli" su serijom od 8:0, posle dve "trojke" Božića, koji je u toj deonici nepogrešivo šutirao sa linije 6,25 - 4/4, i posle dva poena Novice Veličkovića, preokrenuli na 22:21.

Seriju "trojki" Partizana u drugoj četvrtini završio je Vukašin Aleksić, ali Samardžiski nije dozvolio protivniku da se "odlepi" i srpski šampion je na poluvreme otišao sa poenom prednosti - 33:32.

Kapiten Partizana Božić je u prvom poluvremenu postigao 12 poena, uz samo jedan promašaj i to za dva poena, dok je sa druge strane raspoložen za igru bio samo Samardžiski sa 11 poena. Železnik je uspešno parirao Partizanu u skoku, obe ekipe su ostvarile po 15 skokova, ali su i promašile mnogo slobodnih bacanja.

U trećoj četvrtini ekipe su se smenjivale u vođstvu, sve do osmog minuta, kada je FMP serijom od 6:0 posle "trojki" Mladena Jeremića i Nemanje Protića poveo sa 46:42. Međutim, Lazme sa 11 poena u toj deonici i Božić petom "trojkom" na meču uspeli su da preokrenu i da sa tri poena razlike uvedu Partizan u četvrtu četvrtinu.

Posle mnogo promašaja sa obe strane, prve poene u četvrtoj četvrtini, u 3. minutu, postigao je Veličković (53:48) , da bi u narednom minutu Tepić postigao svoje prve poene na meču i sa ukupno 11 poena u poslednjoj deonici, u 7. minutu doveo Partizan u vođstvo od 64:57. "Crno-beli" su zatim u penal završnici uspeli da sačuvaju prednost do kraja meča.

FMP – Partizan 63:69 (16:11,16:22, 16:18, 15:18)

FMP: Čović 8, Živanović, Dramićanin 3, Labović 5, Lazić 7, Ilić, Stamenković, Raduljica 4, Protić 9, Samardžiski 11, Jeremić 12, Milutiović 4.

Partizan: Tepić 11, Milošević 1, Rašić, Tripković, Veličković 7, Lazmi 22, Aleksić 5, Vitkovac, Božić 15, Rakočević 2, Vesely 5, Vraneš 1.