Liga Evrope: Pobede Čelsija i Benfike, poraz Napolija

Fudbaleri Ajaksa pobedili su Steauu sa 2:0, dok je Levante bio bolji od Olimpijakosa sa 3:0, a Dinamo Kijev i Bordo odigrali su nerešeno 1:1.

Čelsi je teže od očekivanog došao do pobede u Pragu, a jedini gol na utakmici postigao je Oskar u 82. minutu.

Srpski reprezentativac Branislav Ivanović odigrao je ceo meč za prvaka Evrope.

Bajer na svom terenu nije uspeo da zabeležio pobedu, pa će u Lisabonu "juriti" prednost Benfike.

Portugalska ekipa je do pobede došla golom Oskara Kardoza u 61. minutu.

Domaća ekipa je tokom većeg dela meča imala terensku inicijativu, ali je Benfika ipak uspela da odoli napadima Nemaca.

Vitorija je napravila veliko iznenađenje, pošto je uspela da pobedi Napoli na gostovanju u Italiji.

Česi će u revanšu imati veliku prednost, a u današnjem trijumfu golove su postigli Vladimir Darida u 28, František Rajtoral u 79. i Stanislav Tecl u 90. minutu.

Revanš utakmice šesnaestine finala Lige Evropa igraće se 21. februara.