Valensija i Barselona podelili bodove

BEOGRAD, 26. aprila 2009. (Beta) - Fudbaleri Valensije i Barselone odigrali su nerešeno 2:2, a katalonska ekipa je tako uvećala prednost nad Real Madridom na sedam bodova.

Barselona je povela u 24. minutu golom Lionela Mesija, ali je krajem prvog poluvremena Valensija preokrenula rezultat. Maduro je izjednačio u 43. minutu, a Pablo je u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena doveo domaće u vođstvo od 2:1.

Bod Barseloni doneo je Tijeri Anri u 86. minutu utakmice.

Fudbaleri Barselone sada imaju 82 boda, sedam više od Reala iz Madrida, koji utakmicu 33. kola igra u nedelju protiv Sevilje, dok je Valensija na četvrtom mestu sa 56 bodova.

Fudbaleri Malage i Deportiva odigrali su nerešeno 1:1 i tako ostali u trci za mesto u Kupu UEFA sledeće sezone. Najzaslužniji za bod ekipe iz La Korunje bio je golman Danijel Aranzubija, koji je odbranio jedanaesterac Antonija Apona Galdeana u 88. minutu utakmice.

Malagu je u vođstvo doveo Albert Luke u 32. minutu, a izjednačio je Serhio Gonzales u 50. minutu utakmice.

Ekipa Malage trenutno zauzima šesto mesto u Primeri sa 51 bodom, dok je Deportivo sedmi sa bodom manje.

Almerija je na svom terenu pobedila Numansiju sa 2:1 i tako uvećala šanse za opstanak u prvoj ligi. Domaća ekipa povela je u šestom minutu golom Kalua Učea, dok je Fernando Sorijano duplirao vođstvo. Oba puta asistent je bio Negredo.

Jedini gol za goste postigao je Asije Goirija u 81. minutu. Numansija je poslednjeplasirana ekipa u Primeri sa 28 bodova, dok se Almerija nalazi na 10. mestu sa 40 bodova.

Preostale utakmice 33. kola igraju se sutra.