Ana Ivanović poražena od Petre Kvitove

Meč je trajao sat vremena i 44 minuta.

Ana Ivanović je slabo ušla u meč i Čehinji dozvolila na samom početku meča da napravi dupli brejk i povede sa 4:0.

Trenutno 13. rangirana teniserka sveta je u šestom gemu meča imala četiri brejk lopte, ali je Kvitova ipak uspela da zadrži svoj servis.

Ivanovićeva je potom zaigrala mnogo agresivnije na servis osme teniserke sveta i uspela da dođe do izjednačenja (5:5).

Kvitova je ipak u jedanaestom gemu prvog seta oduzela servis Ivanovićevoj, koja je potom imala šansu da prvi set odvede u taj brejk, pošto je imala brejk loptu na servis Čehinje, ali je osma teniserka sveta uspela uspešno da okonča taj deo igre u svoju korist.

U drugom setu viđen je sličan scenario, prvo je Kvitova napravila brejk, a sa druge streane Ivanoviće je uzvratila istom merom.

Čehinja je u dva navrata servirala za meč, ali je Srpkinja ipak uspela da drugi set odvede u taj brejk.

U taj brejku viđena je potpuna dominacija Kvitove koja je tri puta oduzela servis Ivanovićevoj i bez većih problema plasirala se u četvrtfinale, gde će se sastati sa Agnješkom Radvanskom iz Poljske.

Radvanska je u osmini finala bila bolja sa Julije Putinceve iz Rusije sa 2:0 (7:5, 6:3).