Partizan potopio Brešu na Banjici

Odličnom igrom u prve dve četvrtine prvak Srbije je ostvario rezultat kojim je nadomak plasmana u četvrtfinale elitnog takmičenja. Mladi tim trenera Vladimira Vujasinovića oduševio je oko 1.000 navijača na Banjici, tako da sa velikim optimizmom i samopouzdanjem čeka revanš u Italiji 20. marta.

Partizan je prve dve četvrtine odigrao izvanredno i predvođeni sjajnim golmanom Slobodanom Sorom poveo čak sa 5:0. Imali su crno-beli mali pad u trećem delu, što su gosti iskoristili sa dva uzastopna pogotka.

Uoči poslednjeg dela meča razlika je iznosila četiri gola, tako je na kraju i ostalo, pa je domaćin potpuno zasluženo slavio.

Golove za Partizan postigli su Mitrović, Subotić. Vukićević i Dedović po dva i Mandić, a za Brešu Lončar dva, Đorđi, Elez i Kalkatera. Partizan je imao igrača više 10-4, Breša 7-0. Golman Soro je sa 13 odbrana bio najbolji akter utakmice.

U subotu je veliki korak ka četvrtfinalu napravila i Crvena zezda, koja je savladala mađarski Eger sa 13:6.

Završni turnir Lige šampiona biće održan 31. maja i 1. juna u Beogradu.