LE: Čelsi na mišiće, Njukasl eliminiso Anži

Teže nego što se očekivalo Čelsi je opravdao ulogu favorita i nadoknadio prednost tima iz Bukurešta, koji je na Stamford Bridž došao sa minimalnom prednošću.

Huan Mata je doveo Čelsi u vođstvo u 34. minutu, a kada su gosti u završnici prvog poluvremena izjednačili preko Vlada Kirikeša, delovalo je da će Rumuni izboriti plasman u četvrtfinale zahvaljujući postignutom golu u gostima.

Kapiten Čelsija Džon Teri povisio je na 2:1 u 58. minutu posle udarca glavom, a senzaciju u Londonu sprečio je u poslednje vreme osporavani Fernando Tores u 72. minutu.

Tores je posle 11 utakmica uspeo da se upiše u listu strelaca, a da se ne nalazi u najboljoj formi potvrdio je u 87. minutu kada je promašio penal za domaćina.

Uzbudljvo je bilo u Njukaslu, gde je domaćin golom Sisea u 93. minutu eliminisao ruski Anži. Kapiten gostiju Samjuel Eto nije uspeo da jubilarni 100. meč u takmičenjima pod okriljem UEFA obeležio golom.

Anži je od 55. minuta igrao bez isključenog Gonzaleza.

Prema očekivanjima Lacio je slavio i u revanšu protiv Štutgarta (3:1), a sve dileme oko prolaska u narednu rundu takmičenja rešio je trostruki strelac Kozak posle samo osam minuta igre.

Bordo - Benfika 2:3 (Dijabate 74, Žardel 90. a.g - Žardel 30, Kardozo 75, 90) - prvi meč 0:1
Čelsi - Steaua 3:1 (Mata 34, Teri 58, Tores 72 - Kirikeš 45) - 0:1
Fenerbahče - Viktorija Plzenj 1:1 (Učan 44 - Darida 61) - 1:0
Lacio - Štutgart 3:1 (Kozak 6, 8, 87 - Hajnal 62) - 2:0
Njukasl - Anži 1:0 (Sise 90+3) - 0:0
Rubin - Levante 2:0 (Rondon 100, Đađun 112) - prvi meč 0:0
Zenit - Bazel 1:0 (Vitsel 30) - 0:2
Inter - Totenhem 4:1 (Kasano 20, Palasio 52, Galas 75. a.g, Alvarez 110 - Adebajor 96) - 0:3

Plasman u četvrtfinale obezbedili su Bazel, Rubin, Totenhem, Benfika, Lacio, Fenerbahče, Čelsi i Njukasl.

Parovi četvrtfinla biće poznati sutra nakon žreba u Nionu, a utakmice su na programu 4. i 11. aprila.