Juventus pobedio Inter, Janković doneo bod Đenovi

Juventus je poveo već u trećem minutu golom Fabija Kvaljarele, a izjednačio je Rodrigo Palasio u 54. Pobedu lideru na tabeli doneo je Alesandro Matri u 60. minutu.

Fudbaler Intera Esteban Kambijaso dobio je crveni karton po završetku utakmice, pošto je oštro startovao nad napadačem Juventusa Sebastijanom Đovinkom.

Đenova je na svom terenu igrala nerešeno 2:2 sa Sijenom, a bod domaćinu doneo je srpski fudbaler Boško Janković.

Domaćin je poveo preko Marka Borijela u šestom, a izjednačio je Inosent Emeghara u 44. minutu. Preokret gostima doneo je Alesandro Rosina iz penala u 52, a konačnih 2:2 Janković je postavio u 71. minutu.

Palermo je napravio veliko iznenađenje pošto je na svom terenu pobedio Romu sa 2:0 golovima Josipa Iličića u 21. i Fabricija Mikolija u 35. minutu.

Parma je kod kuće pobedila Peskaru sa 3:0, a golove su dali Joan Belauan u 18, Gabrijel Paleta u 52. i Amauri u 65. minutu.

Kaljari je na Sardiniji savladao Fiorentinu sa 2:1. Prednost domaćih od 2:0 doneo je Maurisio Pinilja u 11. i 39. minutu, dok je jedini gol za goste postigao Huan Kuardado u 73.

Lacio je u Rimu preokrenuo protiv Katanije i pobedio sa 2:1. Gosti su poveli pogotkom Marijana Iska u 50. minutu, ali su Nikola Legrotalje autogolom u 79. i Antonio Kandreva dva minuta kasnije iz penala doneli pobedu domaćinu.

Udineze i Bolonja igrali su nerešeno bez golova, a isti rezultat bio je i na utakmici između Atalante i Sampdorije.