Pobede Sitija i Arsenala, Sautempton srušio Čelsi

Sautempton je kod kuće pobedio Čelsi 2:1, dok je Vest Hem sa 3:1 trijumfovao nad Vest Bromvič Albionom, a Vigan je minimalnim rezultatom pobedio Norič 1:0.

Siti je pred svojim navijačima zabeležio ubedljiv trijumf nad "svrakama" i tako i dalje zadržao šanse da odbrani titulu u Premijer ligi.

Golove za Mančester postigli su Karlos Tevez u 41, David Silva u 45, Vinsen Kompani u 56. i Jaja Ture u 69. minutu.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov presedeo je ceo meč na klupi "građana", dok Matija Nastasić nije bio u protokolu za ovu utakmicu.

Arsenal i Reding još jednom su ove sezone odigrali meč sa mnogo golova, a londonski klub je zabeležio treću pobedu.

Golove za Arsenal postigli su Žervinjo u 11, Santi Kazorla u 48, Olivije Žiru u 67. i Mikel Arteta u 77. minutu iz jedanaesterca, dok je gol za goste postigao Hal Robson Kanu u 68.

Totenhem je nakon dva vezana poraza u ligi uspeo da zabeleži pobedu.

Totenehm je poveo preko Jana Vertongena u sedmom minutu, a prednost je udvostručio Geret Bejl u 21.

Jedini gol za Svonsi postigao je Miču u 71. minutu.