Čelsi u polufinalu Lige Evrope

Plavci" su do plasmana među četiri najbolje ekipe došli zahvaljujući pobedi od 3:1 u prvom meču koji je odigran prošle nedelje u Londonu.

Engleski tim je večeras brzo stigao do prvog gola, pošto je već u četvrtom minutu Fernando Tores bio precizan. Borba na stadionu Lužnjiki rasplamsala se tek u drugom poluvremenu, a izjednačujući pogodak za Rubin postigao je Ivan Markano u 51. minutu.

Radost domaćih navijača trajala je samo četiri minuta, a zatim je Viktor Mozes vratio prednost Čelsiju. Završnica meča, međutim, pripala je Rubinu koji je u 62. minutu ponovo izjednačio preko Gokdeniza Karadeniza, a kakvu-takvu nadu ruskom timu ulio je Bibras Natko iz penala u 75. minutu.

Ipak, odbrana Čelsija izdržala je do kraja meča, a "plavci" su uprkos porazu stigli do polufinala. Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović ušao je u igru u 90. minutu umesto Frenka Lamparda.