Selaković: Svi članovi SNS-a smatraju da Vučić treba da bude premijer
On je rekao i da bi voleo da vicepremijer Aleksandar Vučić preuzme premijersku poziciju.
"Rezultati tima ministarstva koje vidim su dobri, ali moramo da radimo još više i bolje. Neću da kažem da sam zadovoljan svojim radom, zadovoljni mogu da budu samo oni koji ne žele više i bolje", rekao je Selaković za "Kurir".
Na pitanje da li misli da Aleksandar Vučić treba da preuzme premijersku poziciju, Selaković je odgovorio da ne zna da li ima nekog člana SNS-a koji neće reći da predsednik njegove stranke treba da bude i premijer.
"Svaka stranka tome stremi. Međutim, lider SNS ističe da je za građane najbitniji rezultat Vlade, a ne ko je na kojoj funkciji. Imali smo dosta teškoća, ali smo kao Vlada pokazali da umemo da rešavamo probleme. Ponosan sam što sam blizak saradnik Aleksandra Vučića i što sam deo njegovog tima", rekao je Selaković.
Selaković je kazao i da je proces implementacije briselskog sporazuma "izuzetno težak i bolan" i da njegovu primenu "koči enormna doza nepoverenja koja postoji između Srba i Albanaca, stvarana decenijama".
"Došli smo u situaciju da treba da sprovedemo čitav politički dogovor u roku od nekoliko meseci. Svaki potez, svaka obaveza koju treba da uradite nailazi na veliku prepreku", kaže Selaković.
Selaković je najavio da bi 1. septembra na Kosovu i Metohiji trebalo da počnu s radom novi sudovi, u kojima će raditi srpske sudije, srpski zapisničari, srpska sudska straža, srpsko tužilaštvo.
"Jedan od ključnih principa jeste da etnička struktura zaposlenih u pravosuđu treba da odražava etničku strukturu ljudi koji žive na severu Kosova", istakao je Selaković.
Selaković je rekao i da je amnestija predstavljala uslov za otpočinjanje pregovora s EU, ali da nju donose kosovske institucije i da ona važi samo za Srbe koji su u prethodnom periodu postupali suprotno određenim odredbama krivičnog zakonodavstva.
Kad je reč o pravosuđu kao jednom od najtežih poglavlja u pristupnim pregovorima s EU, Selaković je rekao da će se o tim poglavljima pregovarati sve dok Srbija ne uđe u Uniju.
"U Uniju nećemo moći sve dok imamo postupke koji traju po 20, a neke parnice čak i 40 godina. Najteži deo pregovora tiče se pravosuđa, ali imamo dozu ohrabrenja jer smo strategiju pravili s našim evropskim partnerima", zaključio je Selaković.
Izvor: B92, Kurir, agencije