Donji Srem pokvario slavlje Zvezdi

Golove za Zvezdu dali su Abiola Dauda u devetom i Nejc Pečnik u 55. minutu, dok su za Donji Srem golove dali Damjan Marčeta u 76. Minute i Stefan Aškolski u sudijskoj nadoknadi vremana.

Pre utakmice uručeni su dresovi igračima koji su 1963. godine odigrali prvu utakmicu na tada novom stadionu Zvezde: Draganu Džajiću, Vladici Popoviću, Tomi Milićeviću i Dušanu Maraviću.

Posle oko 15 minuta igre utakmica je bila prekinuta na šest minuta zbog uvredljivog transparenta za predsednika Fudbalskog saveza Srbije Tomislava Karadžića.

Zvezda je povela u devetom minutu kada je Dauda dao gol glavom s druge stative posle centaršuta Nikole Mijailovića.

Donji Srem je imao priliku u šestom minutu kada je Marko Prljević glavom šutirao posle kornera, ali je Boban Bajković odbranio. U 12. Rade Krunić je centrirao s oko 40 metara, i pošto lopta nikog nije dodirnula u šesnaestercu, Bajković je paradom sprečio da ona uđe u gol.

U nadoknadi vremena Zvezda je imala priliku, ali je golman Nemanja Belić ušao u šut Filipu Kasalici.

Donji Srem je na početku drugog polivreman imao veliku priliku za izjednačenje, ali je Boben Bajković odbranio šut Ognjena Damjanovića koji je ostao sam pred Zvezdinim golom.

Prednost Zvezdi na 2:0 Pečnik je doneo kada je posle centrašuta Mijailovića s leve strane jedan igrač Donjeg Srema promašio loptu, a Slovenac je ostao sam na osam metara od gola i "zakucao" loptu u mrežu.

Donji Srem je uspeo da smanji rezultat kada je Marčeta ostao sam posle greške Zvezdine odbrane i lako savladao Bajkovića.

Posle tog gola Donji Srem je igrao s igračem manje pošto je isključen Nemanja Lakić-Pešić zbog drugog žutog kartona, ali su gosti uspeli da izjednače kada se u samom finišu utakmice Aškolski najbolje snašao u Zvezdinom petercu

Sudija Darko Bogdanović zaustavio je utakmicu u prvom poluvremenu zbog transparenta na kojem je pisalo: "Godina 1961... Tomislav Karadžić prvi srpski huligan".

Zvezdini navijači i dalje protestuju protiv predsednika FSS, koji je najavio ostavku za decembar. Potpredsednik crveno-belih Nebojša Čović je u jednoj izjavi naveo da je Karadžić 1961. godine bio u crnogorskom zatvoru Spuž, kod Podgorice.

Meč je nastavljen kada je transparent sklonjen, a prekid je trajao šest minuta.