Spartak eliminisao Partizan u četvrfinalu Kupa

Golove za Spartak postigli su Dino Šarac u 11. i Aleksandar Nosković u 15. minutu.

Aktuelni šampion Srbije odigrao je slabo prvo poluvreme i uz tek nekoliko poluprilika nije pokazao gotovo ništa.

S druge strane, Spartak je, za razliku od subotnjeg prvenstvenog meča kada je poražen u Beogradu, mnogo bolje počeo utakmicu i za samo četiri minuta postigao dva gola i praktično rešio meč.

Subotičani su poveli u 11. minutu posle kornera. Defenazivac Partizana Vojislav Stanković je izbio loptu na ivicu šesnaesterca, koju je dočekao Šarac i poslao u levu stranu gola Vladimira Stojkovića.

Samo cetiri minuta kasnije Spartak je duplirao prednost. Vladimir Volkov je loše intervenisao na levoj strani, lopta je došla do Šarca, koji je ubacio na peterac gde je bio Aleksandar Nosković, koji je bio precizan za 2:0.

Ni u drugom poluvremenu se ništa nije promenilo na terenu. Partizan je napadao, ali bez prave prilike za gol, dok je Spartak bez većih problema održavao prednost.

Polufinala su na programu 26. marta i 9. aprila, a finale je zakazano za 7. maj.