Bleda Zvezda pala u Skoplju

Najefikasniji u Zvezdi bio je Demarkus Nelson sa 13 poena, Raško Katić postigao je 12, a Čarls Dženkins 11.

MZT je do pobede predvodio Kejd Dejvis sa 19 poena.

Zvezda je odigrala veoma loše prvo poluvreme, potom je poboljšala igru, ali je nizom grešaka u uzbudljivoj završnici ipak izgubila. Pri rezultatu 58:58 na minut do kraja Zvezda je imala kontru tri na jedan za vođstvo, ali Dženkins je doneo užasnu odluku i promašio trojku, da bi na drugoj strani Sinovec poentirao.

Potom je Simonović promašio trojku za vođstvo, a Dejvis je sa penala poentirao za +4 (62:58) na 25 sekundi do kraja.

Dženkins je smušeno organizovao još jedan napad i meč je definitivno odlučen.
Crveno-beli su tako zabeležili treći poraz ove sezone u regionalnom takmičenju, ali će ostati na čelu tabele, dok MZT sada ima pet pobeda.

Zvezda će u sledećem kolu Jadranske lige dočekati Cibonu, dok će MZT gostovati Radničkom u Kragujevcu.