Zvezda se igrala sa Cibonom u Pioniru

Crveno-beli su u Pioniru deklasirali slabe Zagrepčane i 10. pobedom preuzeli vođstvo na tabeli regionalnog takmičenja.

Gosti večeras nisu imali nikakve šanse protiv raspoloženog tima Dejana Radonjića i nastojali su samo da ublaže očekivani poraz. Crvena zvezda je već na poluvremenu stekla 16 poena viška i u nastavku utakmice rutinski je odradila posao, a Radonjić je iskoristio priliku da pruži šansu mladim snagama.

Tejić je čak bio u startnoj postavi, dobro su odigrali Ristić i Cvetković i u potpunosti opravdali poverenje trenera.

Zanimljivo je da su se svih 12 igrača domaćina upisali u strelce, a najefikasniji su bili Nelson i Dženkins sa po 14, Šilb sa 11 i Tejić sa 10 poena. U ekipi Cibone Šarić i Stroberi postigli su po 15.

Ranije danas Široki je pobedio Igokeu sa 78:50 (15:8, 17:15, 24:16, 22.11).

Odigrano juče: Cedevita - Partizan 68:65, Olimpija - Zadar 90:66.

Odigrano u subotu: Budućnost - Mega Vizura 83:76, Radnički - MZT Skoplje 69:79, Solnok - Krka 55:63.

Tabela: Crvena zvezda 10-3, Partizan i Cedevita 9-4, Budućnost, Cibona i Igokea 8-5, MZT Skoplje Mega Vizura i Krka 6-7, Zadar 5-8, Olimpija, Široki, Radnički i Solnok 4-9.