Remi Arsenala i Junajteda, Džerard junak Liverpula

Robin van Persi je deset minuta pogodio prečku bivšeg kluba, i to je bila najbolja šansa za gol u dosadnom meču na Emiratima. Tako je Arsenal i šesti meč ostao bez pobede nad Junajtedom.

Stiven Džerard je iz penala u 91. minutu doneo Liverpulu 3:2 nad Fulamom, koji je dva puta vodio. Emanuel Adebajor bio je dvostruki strelac za 4:0 Totenhema nad Njukaslom, dok su Stouk i Svonsi igrali 1:1.

Nemanja Vidić odigrao je odlično derbi na Emiratima. Za 90 minuta je dva puta blokirao šuteve rivala, dobro pratio prvog strelca Arsenala Olivijea Žirua, a jednom je i zapretio domaćinu.

Čelsi je napravio kiks u utorak, ali je ostao lider Premijer lige jer je nevreme odložilo duel Mančester Sitija i Sanderlenda, kao i okršaj Evertona i Kristal Palasa.

Premijer liga, 26. kolo:

Sreda:

Arsenal - Mančester junajted 0:0
Stouk - Svonsi 1:1 (1:0)
(Krauč 17 - Čiko 52)

Njukasl - Totenhem 0:4 (0:1) (Adebajor 19,82, Paulinjo 53, Čadli 88)

Fulam - Liverpul 3:2 (1:1) (Ture 8 a.g, Ričardson 63, Džerard 90 - Staridž 41, Kutinjo 72)