Kačar doneo pobedu Herti

BEOGRAD, 8. avgusta 2009. (Beta) - Reprezentativac Srbije Gojko Kačar postigao je pobedonosni gol za Hertu, koja je u Berlinu savladala Hanover (1:0) u prvom kolu nemačkog prvenstva, a pobede na premijeri sezone zabeležili su i Borusija Dortmund i Šalke.

Na stadionu u Berlinu domaća ekipa imala je inicijativu tokom većeg dela utakmice, ali je uspela da je materijalizuje tek u završnici.

Igrao se 82. minut kada je Gojko Kačar iskoristio sporost i neodlučnost odbrambenog fudbalera Hanovera Đakpe i poslao loptu iza leđa golmana Roberta Enkea.

Mladi reprezentativac Srbije Nemanja Pejčinović odigrao je debitantskih 90 minuta u dresu Herte u nemačkom prvenstvu.

Ekipa Borusije je na stadionu u Dortmundu do prva tri boda u sezoni došla autogolom igrača Kelna, Matipa u 65. minutu.

Odbrambeni fudbaler reprezentacije Srbije Neven Subotić veoma dobro je odigrao celu utakmicu u dresu "milionera" iz Dortmunda.

Fudbaleri Šalkea, koji su i za ovu sezonu najavili borbu za vrh tabele, lakše nego što rezultat pokazuje savladali su domaći Nirnberg sa 2:1.

Dvostruki strelac za ekipu iz Gelzenkirhena bio je Kevin Kuranji u 36. i 50. minutu, a konačan rezultat postavio je slovački internacionalac Marek Mintal u 88. minutu.

Verder je na svom stadionu u Bremenu poražen od frankfurtskog Ajntrahta sa 3:2, dok su domaći Majnc i Bajer iz Leverkuzena odigrali 2:2.

Juče je odigrana prva utakmica premijernog kola nemačkog prvenstva, u kojoj je branilac titule Volfsburg savladao Štutgart sa 2:0.

Borusija Dortmund - Keln 1:0 (0:0)