LE: Ludogorec izbacio Lacio, ispali i Šahtjor i Ajntraht

Bugarska ekipa je u prvoj utakmici u Rimu savladala Lacio sa 1:0, a na svom terenu su u samoj završnici meča uspeli da dođu do izjednačenja.

Golove za Lacio postigli su Balde Keita u prvom, Brajan Perea u 54. i Miroslav Klose u 82. minutu.

Strelci za Ludogorec bili su Roman Bezjak u 67. minutu, Hristo Zlatinski u 78. i Pedro Žunjinjo u 88.

Viktorija Plzenj, nastavila je sa uspešnim rezultatima u evropskim takmičenjima. Češka ekipa jke na gostovanju u Donjecku savladala Šahtjor sa 2:1 i tako izborili plasman u osminu finala.

Strelci za goste bili su Danijel Kolar u 29. minutu i Milan Petržela u 32, dok je gol za Šahtjor postigao Luis Adriano u 88.

Nmački Ajntraht iz Frankfurta je na susretu sa Portom imao do poslednjeg minuta plasman u osminu finala, ali je portugalska ekipa golom Nabila Gilja došla do izjednačenja (3:3).

Porto i Ajntraht iz Frankfurta u prvom meču odigrali su nerešeno 2:2.

Plasman u osminu finala obezbedili su još Bazel, Napoli, Salcburg i Sevilja.

Bazel je izbacio Makabi iz Tel Aviva pobedivši ga ukupnim rezultatom 3:0, Napoli je sa 3:1 bio bolji od Svonsija, austrijski Salcburg je deklasirao Ajaks sa 6:1, dok je Sevilja s 4:3 savladala Maribor.