Bohum i Borusija počeli sezonu u stilu

BEOGRAD, 9. avgusta 2009. (Beta) - Obe današnje utakmice prvog kola fudbalskog prvenstva Nemačke završene su nerešeno, a zanimljiv meč odigran je u Bohumu, gde je domaći tim uspeo da dostigne tri gola zaostatka i osvoji bod protiv Borusije iz Menhengladbaha.

Frajburg i Hamburg odigrali su 1:1 u drugoj utakmici nedeljnog programa.

Borusija je dominirala u Bohumu, imala je inicijativu i vođstvo od 3:0, ali je na kraju jedva sačuvala bod. Mimun Azauag postigao je dva gola za dva minuta u drugom poluvremenu, a tim iz Menhengladbaha završio je meč sa 10 igrača.

"Retko se viđaju ovakve utakmice, bilo je jako zanimljivo. Odigrali smo odlično prvo poluvreme, onda su postigli dva gola, mi smo dobili crveni karton i na kraju srećno izvukli bod. Ovakve stvari u fudbalu se ne mogu objasniti", rekao je trener Borusije Mihael Froncek.

Borusija Dortmund - Keln 1:0 (0:0)