Pobede Juventusa i Lacija, poraz Rome u Đenovi

BEOGRAD, 23. avgusta 2009. (Beta) - Fudbaleri Juventusa i Lacija zabeležili su pobede u prvom kolu italijanskog prvenstva, dok su Roma i Napoli poraženi na gostovanjima.

Ekipa Juventusa, koja je prošle sezone osvojila drugo mesto u Seriji A, na svom terenu je savladala Kjevo sa 1:0.

Strelac jedinog gola na utakmici bio je reprezentativac Italije Vičenco Jakinta u 11. minutu.

Tim Lacija, za koji je svih 90 minuta igrao reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov, istim rezultatom je u Rimu savladao Atalantu. Prva tri boda u sezoni "nebesko-plavima" doneo je Tomazo Roki pogotkom u 22. minutu.

Gradski rival Lacija, ekipa Roma, poražena je od domaće Đenove sa 3:2.

Domaćin je poveo golom Dijega Krišita u 49. minutu, a Roma je golovima Rodriga Tadeija u 54. i Frančeska Totija u 65. minutu došla do preokreta.

Alberto Sapater je u 69. minutu postigao izjednačujući gol za Đenovu, a pobedu domaćinu doneo je Đuzepe Bjava u 83. minutu.

Bez bodova ostao je i Napoli, koji je u Palermu poražen od istoimene ekipe sa 2:1. Sicilijanci su poveli preko Edisona Kavanija u 44. minutu, u Marek Hamšik izjednacico je pola sata kasnije. Konačan rezultat postavio je Fabricio Mikoli u 75. minutu iz penala.

Ranije danas aktuelni prvak Inter odigrao je na svom terenu nerešeno (1:1) sa Barijem.

Inter - Bari 1:1