Sampdorija nastavlja sa pobedama, preokret Intera

BEOGRAD, 20. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Sampdorije pobedili su Sijenu sa 4:1 i tako ostvarili i četvrtu pobedu u prvenstvu, dok je šampion Inter posle preokreta uspeo da pobedi Kaljari i ostane u vrhu tabele.

Fudbaleri Sampdorije su do maskimalne, četvrte pobede u prvenstvu došli ubedljivo. Na poluvremenu bilo je 2:0 za domaćina, a golove su postigli Anđelo Palombo u 23. i Danijele Manini u 31. minutu.

Na početku drugog poluvremena na 3:0 povisio je Marko Paladino, koji je pet minuta pre kraja utakmice postigao i poslednji gol na meču. Jedini gol za goste postigao je Mikele Fini u 68. minutu.

Sampdorija i Juventus dele prvo mesto na tabeli, imaju po 12 bodova iz četiri utakmice, dok je treći, sa dva boda manje, aktuelni šampion Inter, koji je danas na gostovanju pobedio Kaljari.

Kaljari je poveo u 16. minutu golom Žede iz jedanaesterca, ali je u drugom poluvremenu za samo pet minuta Dijego Milito preokrenuo rezultat.

Milito je postigao izjednačujući pogodak u 51. da bi konačan rezultat postavio u 56. minutu.

Fudbaleri Milana pobedili su na svom terenu Bolonju sa 1:0, a jedni gol postigao je Klarens Sedorf u 75. minutu. "Crveno-crni" su tako ostvarili tek drugu pobedu u prvenstvu i zauzimaju osmo mesto sa sedam bodova, dok je Bolonja i dalje bez pobede i zauzima 16. mesto sa dva boda.

Fudbaleri Barija ubedljivo su pobedili Atalantu sa 4:1, Kjevo je pobedio Đenovu sa 3:1, Parma je bila bolja od Palerma sa 1:0, dok su Katanija i Lacio podelili bodove 1:1.

Fudbaleri Rome pobedili su večeras Fiorentinu sa 3:1 i tako naneli prvi poraz "ljubičastima" u prvenstvu.

Roma je povela u 27. minutu golom kapitena Frančeska Totija iz jedanaesterca, koji je šest minuta kasnije duplirao vođstvo. U 41. minutu treći gol postigao je Danijele de Rosi, a jedini gol za "ljubičaste" postigao je Alberto Đilardino u 84. minutu.

Rimska ekipa je tako zabeležila drugu pobedu i sa šest bodova zauzima 11. mesto, dok je Fiorentina ostala na petoj poziciji sa sedam bodova.