Ronaldo i Kaka za pobedu Reala, Atletiko još bez pobede

BEOGRAD, 23. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri madridskog Real pobedili su u Viljareal sa 2:0 u derbiju četvrtog kola španskog prvenstva.

Golove za Real postigli su najskuplji fudbaleri koji su u Madrid stigli u letnjem prelaznom roku: Kristijano Ronaldo i Kaka kome je to bio prvi pogodak u zvaničnom meču za "kraljevski klub".

Posao Realu znatno je olakšalo i isključenje igrača Viljareala Gonsala Havijera Rogrigesa zbog drugog žutog kartona u 35. minutu utakmice.

Real je tako nastavio trku sa Barselonom, aktuelnim šampionom Španije, ali i Evrope, koji je sinoć ubedljivo pobedio Rasing Santander sa 4:1.

Barsa i Real su u dosadašnjem toku sezone ostvarili maksimalan učinak, kao i Atletik Bilbao, koji svoju utakmicu četvrtog kola večeras igra na Tenerifima, kada će i Valensija gostovati Hetafeu.

Atletiko iz Madrida, sa druge strane, ni iz četvrtog pokušaja nije uspeo da stigne do prvenstvene pobede.

Madridski tim je večeras na svom terenu igrao nerešeno sa Almerijom 2:2, pošto je Pablo Danijel Pijati postigao oba gole za goste, drugi i poslednji na meču u 89. minutu.

Deportivo je u gostima pobedio Heres sa 3:0, uz gol bivšeg fudbalera Partizana Antonela Žuke.

Espanjol je savladao Malagu sa 2:1, a istim rezultatom je i Osasuna u gostima pobedila Valjadolid koji je meč zbog isključenja završio sa devetoricom igrača na terenu.