Pobeda Intera, porazi Sampdorije i Milana

BEOGRAD, 23. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Fiorentine naneli su na svom terenu prvi poraz Sampdoriji (2:0) u prvenstvu u utakmici petog kola Serije A, dok je aktuelni prvak Inter kod kuće savladao Napoli sa 3:1.

Vodeći pogodak za "ljubičaste" Jovetić je postigao već u 25. minutu, a strelac drugog gola bio je Alberto Đilardino u 66. minutu.

Gostima iz Đenove to je bio prvi poraz u šampionatu, pošto su prethodno zabeležili četiri pobede.

Inter je na svom terenu, bez većih problema, osvojio bodove u duelu sa Napolijem, a "nero-azuri" su već posle 32. minuta imali tri gola prednosti.

Već u trećem minutu Samjuel Eto je zatresao mrežu Napolitanaca, a 120 sekundi kasnije na 2:0 povisio je Dijego Milito. Strelac trećeg pogotka za Inter bio je Lusio u 32. minutu. "Počasni" gol za Napoli dao je Ezekil Laveci u 37. minutu.

Odličnu utakmicu na Siciliji odigrali su Palermo i Roma, a duel je završen bez pobednika (3:3).

Gosti su prvi došli do gola, a strelac je bio Mateo Brigi u 20. minutu. Izjednačujući pogodak za Palermo postigao je Igor Budan u 40. minutu.

Samo četiri minuta kasnije gostujući navijači ponovo su imali razlog za slavlje, pošto je Nikolas Burdizo zatresao mrežu Palerma.

Ipak, već u sledećem napadu domaća ekipa je uzvratila preko Fabricija Mikolija, a preokret Palermu doneo je Antonio Noćerino u 56. minutu. "Vučica" je do boda došla pogotkom Totija iz penala u 88. minutu.

Novi, drugi poraz u šampionatu doživeo je Milan, koji je bodove prepustio domaćem Udinezeu (0:1). Jedini pogodak na meču dao je Antonio di Natale u 22. minutu, a gosti su od 84. minuta igrali sa desetoricom, zbog crvenog kartona Matjea Flaminija.

Važnu pobedu za prodor ka vrhu tabele zabeležila je Parma, koja je u Rimu savladala Lacio sa 2:1.

Gosti su poveli pogotkom Valerija Božinova u 21. minutu, a izjednačio je Mauro Zarate sa "bele tačke" u 42. minutu. Konačan rezultat postavio je Nikola Amoruzo u 45. minutu iz penala, koji je napravio Aleksandar Kolarov i zaradio isključenje.

Fiorentina - Sampdorija 2:0 (1:0)