Petrić za pobedu Hamburga nad Bajernom

BEOGRAD, 26. septembra 2009. (Beta) - Hrvatski napadač Mladen Petrić golom u drugom poluvremenu doneo je fudbalerima Hamburga pobedu nad minhenskim Bajernom od 1:0 u derbiju 7. kola nemačke Bundeslige.

Petrić je gol postigao u 72. minutu, pošto je bivši fudbaler sada tek šestoplasiranog Bajerna Ze Roberto odlično prošao po levoj strani i na suprotnoj stativi pronašao usamljenog saigrača kome nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

Hamburg je tako izbio na lidersku poziciju na tabeli šampionata sa 17 osvojenih bodova, koliko ima i Bajer iz Leverkuzena, koji je ranije danas u Kelnu pobedio istoimeni tim, takođe sa 1:0.

Pobednički gol za do sada neporažni Bajer postigao je Simon Rolfs, ali je tim iz Leverkuzena, ipak, ostao na drugom mestu na tabeli pošto ima goru gol razliku od Hamburga.

Treći je sa 13 bodova Šalke, koji je golom Džefersona Farfana savladao Borusiju iz Dortmunda sa 1:0 i sprečio rivala iz rurske oblasti da stigne do prve pobede posle prvog kola sezone.

Boda manje imaju Verder Bremen i aktuelni šampion Volfsburg, koji je savladao Hanover sa 4:2, ali i dokazao da ima velikih problema u novoj sezoni, pošto je na dosadašnjih sedam utakmica primio 14 golova što ga čini najgorim odbrambenim timom lige uz Bohum.

Verder je bio ubedljiv u susretu sa Majncom i pobedio sa 3:0 uz dva gola Klaudija Pisara i jedan Arona Hunta. Istim rezultatom je i Štutgart u Frankfurtu pobedio domaći Ajntraht.