Bez golova u duelu Bajerna i Juventusa, pobeda Bordoa

BEOGRAD, 30. septembra 2009. (Beta) - Fudbaleri Bajerna i Juventusa u Minhenu su sa 0:0 završili derbi drugog kola Grupe A Lige šampiona, dok je Bordo na svom terenu ostvario minimalnu pobedu nad Makabijem iz Haife (1:0).

Bajern je protiv torinske "stare dame" bio bolji rival, a već u petom minutu šut Tomasa Milera prošao je malo pored stative.

U 20. minutu Frank Riberi je prevario dvojicu odbrambenih igrača Juventusa, a zatim lobovao golmana Đanluiđija Bufona, ali je lopta pogodila gornji spoljni deo mreže.

Juventus je zapretio u 33. minutu, kada je golman Bajerna Hans Jerg But krajnjim naporom odbranio šut Maura Kamoranezija.

Domaći tim je u 60. minutu ponovo imao odličnu priliku za pogodak, ali je šut Riberija iz izgledne pozicije završio pored gola.

Igrači Bajerna u 76. minutu tražili su penal posle navodnog prekršaja Nikole Legrotalje nad Bastijanom Švajnštajgerom, ali je sudija Hauard Veb pokazao da se igra nastavi.

Poslednju šansu za gol na utakmici imao je Juventus u 81. minutu, ali je Vinćenco Jakinta volej-udarac poslao pored stative.

U drugoj utakmici ove grupe Bordo je, teže nego što se očekivalo, na svom stadionu pobedio Makabi iz Haife sa 1:0.

Francuski šampion do pobede je stigao golom Mikaela Sijanija u 83. minutu, a Makabi je od 88. minuta igrao bez isključenog Kajala.