Pobeda Barselone, prvi trijumf Atletiko Madrida

BEOGRAD, 4. oktobra 2009. (Beta) - Fudbaleri Barselone pobedili su Almeriju sa 1:0 i tako i posle šest utakmica u prvenstvu ostali neporaženi, dok je Atletiko iz Madrida ostvario prvu pobedu u sezoni, trijumfom nad Saragosom od 2:1.

Jedini gol na utakmici između Barselone i Almerije postigao je Pedro Rodriges u 31. minutu posle asistencije Maksvela.

Barselona je mogla i ubedljivije da savlada večerašnjeg protivnika, ali Pedro na početku utakmice nije iskoristio povoljnu priliku, a u nekoliko navrata neprecizan je bio i Ćavi Ernandes.

Napadač Barselone Zlatan Ibrahimović, koji je danas napunio 28 godina, nije se ovaj put upisao u strelce, a na svih pet prethodinih utakmica postigao je po jedan pogodak.

Barselona je tako ostvarila i šestu uzastopnu pobedu u prvenstvu i sa 18 bodova zauzima prvo mesto na tabeli. Ekipa Almerije je na 12. poziciji sa šest osvojenih bodova. Tri boda manje od šampiona Španije ima Real Madrid, koji sutra igra utakmicu šestog kola protiv Sevilje.

U timu Pepa Gvardiole nije bilo napadača Tijerija Anrija, kao ni odbrambenog igrača Dmitra Čigrinskog.

Atletiko Madrid pobedio je na svom terenu Saragosu sa 2:1 i tako se "odlepio" sa dna prvoligaške tabele. Madriđani su poveli već u drugom minutu preko Hosea Manuela Hurada, a vođstvo je duplirao Antonio Lopes u 66. minutu. Jedini gol za goste postigao je Everton iz jedanaesterca.

Atletiku je to prva pobeda u šampionatu, a pre toga tri puta je igrao nerešeno. Ekipa se nalazi na 13. mestu na tabeli sa šest bodova, dok Saragosa ima bod više i zauzima osmo mesto.

Deportivo iz La Korunje pobedio je na gostovanju Tenerife sa 1:0 golom Dijega Kolota u 60. minutu. Ekipa iz La Korunje posle večerašnje pobede deli treće mesto sa Seviljom sa 12 osvojenih bodova, dok Tenerife ima šest manje i nalazi se na 13. mestu.