Rubin slavio na Nou Kampu, bez pobednika u Milanu

BEOGRAD, 20. oktobra 2009. (Beta) - Fudbaleri Barselone, aktuelni prvaci Evrope, neočekivano su na svom terenu izgubili od debitanta od Ligi šampiona, Rubin iz Kazanja je sa 2:1 pobedio u trećem kolu Grupe F Lige šampiona.

Iznenađujući je bio i ishod druge utakmice Grupe F na kojoj su Inter i kijevski Dinamo u Milanu igrali nerešeno 2:2.

Rezultat duela u Barseloni, ipak, verovatno nisu mogli da predvide i fudbaleri Rubina, koji su domaće šokirali već u drugom minutu kada je Aleksandr Rjazancev sjajno šutirao sa 35 metara i doveo rusku ekipu u vođstvo od 1:0.

Činilo se, ipak, da će u Barselona uspeti da opravda ulogu velikog favorita kada je Zlatahn Ibrahimović u 48. minutu između dvojice štopera Rubina primio pas Ćavija Ernandesa i matirao golmana Sergeja Rižikova za izjednačenje od 1:1.

Prvu pobedu Rubinu u Ligi šampiona, međutim, doneo je gol Gokdeniz Karadeniz u 73. minutu. Karadeniz je tada natrčao na pas Alehandra Domingesa i loptu smestio iza leđa golmana Barse Viktora Valdesa.

Napori Barselone da do kraja utakmice odbrane ugled nisu urodili plodom. Najbliži tome bili su u četvrtom minutu sudijske nadoknade kada je Jaja Ture pogodio stativu.

Blizu potpunog neuspeha bio je i Inter, koji ni iz osmog uzastopnog pokušaja nije uspeo da ostvari pobedu u Ligi šampiona.

Dinamo je, kao i Rubin, prvi gol postigao vrlo rano, već u petom minutu kada je Taras Mihalik uspeo da loptu koja se posle slobodnog udarca odbila o fudbalera Intera Dejana Stankovića smesti u gol milanske ekipe.

Stanković je, međutim, u 35. minutu doneo izjednačenje Interu, pošto je posle brze kontre iskoristio dobru akciju Veslija Snajdera i Lusija.

Radost Inter, ipak, nije potrajala, pošto je Dinamo samo pet minuta kasnije stigao do novog vođstva i to zahvaljujući autogolu Lusija, koji je u duelu sa Artemom Milevskim nespretno korner Žersona Magraa sa leve strane glavom sproveo u sopstvenu mrežu.

Bruku Intera sprečio je Samjuel, koji je u 47. minutu glavom iskoristio dobar centaršut Snajdera iz kornera.

Situacija na tabeli Grupe F tako se zaista iskomplikovala, pošto Barselona, Dinamo i Rubin imaju po četiri boda, dok Inter ima samo jedan manje.