Nesta doneo pobedu Milanu u Veroni

BEOGRAD, 25. oktobra 2009. (Beta) - Fudbaleri Milana pobedili su u Veroni domaći Kjevo sa 2:1 u poslednjoj utakmici devetog kola italijanskog prvenstva.

U veoma uzbudljivoj utakmici domaćini su prvi došli do gola, a strelac je bio Đampjero Pinci u sedmom minutu.

Nakon primljenog gola ekipa Milana krenula je u potpunu ofanzivu, koja joj se isplatila tek u završnici utakmice.

Junak pobede "roso-nera" bio je štoper Alesandro Nesta, koji je postigao oba pogotka za preokret.

Nesta je najpre u 81. minutu, nakon šuta Marka Borijela koji je pogodio prečku, natrčao na loptu i sproveo je u mrežu.

Do tri boda Milan je došao u prvom minutu sudijske nadoknade, kada je posle kornera Andree Pirla, Nesta glavom postigao gol.

Ovim trijumfom ekipa Milana došla je do četvrte pozicije na tabeli sa 15 bodova, koliko imaju i Fiorentina i Palermo.