Pobede Lejkersa i Bostona

BEOGRAD, 28. oktobra 2009. (Beta) - Košarkaši Los Anđeles Lejkersa počeli su odbranu titule pobedom od 99:92 nad gradskim rivalom Klipersima na početku NBA lige.

Lejkersima je pre utakmice podeljeno šampionsko prstenje, a ceremoniju su uvećale legende kluba, kao što su Džeri Vest i Medžik Džonson.

Ekipu su do trijumfa predvodili Kobi Brajant sa 33 poena, Endru Bajnam sa 26 poena i 13 skokova, kao i Lamar Odom sa 16 poena i 13 skokova.

Klipersi su bili rezultatski blizu tokom većeg dela meča, a na kraju treće četvrtine imali su samo poen zaostatka, ali su Brajant i Odom serijom poena rešili rezultatsku neizvesnost.

"Uvek je teško igrati utakmice posle ovakvih ceremonija, ali smo uspeli da se vratimo. Dobro smo odigrali", rekao je trener Lejkersa Fil Džekson.

Najefikasniji u Klipersima bio je Erik Gordon sa 21 poenom, dok je Kris Kejmen sa 18 poena i 16 skokova.

Derbi večeri odigran je u Klivlendu između dva tima koji imaju šampionske ambicije, domaćih Kavalirsa i Bostona. Pobedili su gosti sa 95:89.

Više od 20.000 gledalaca u rasprodatoj hali uživalo je u lepim potezima, ali i debiju Šakila O'Nila u dresu Klivlenda, povratku Kevina Garneta u tim Bostona posle povrede i debiju Rašida Valasa za "Kelte".

Seltikse je do pobede doveo Pol Pirs, čiji je pogodak u trećoj četvrtini zaustavio seriju Klivlenda. On je utakmicu završio sa 23 poena i 11 skokova. Garnet je na kraju meča imao 13 poena i 10 skokova.

Lebron Džejms bio je najefikasniji u Klivlendu sa 38 poena i osam asistencija, dok je Šakil O'Nil meč završio sa 10 poena i 10 skokova.

U preostalim mečevima, Vašington je pobedio Dalas sa 102:91, a Portland je savladao Hjuston sa 96:87.

LA Lejkers - LA Klipers 99:92

Klivlend - Boston 89:95

Dalas - Vašington 91:102

Portland - Hjuston 96:87