Poraz Partizana u Zadru

BEOGRAD, 1. novembra 2009. (Beta) - Košarkaši Partizana izgubili su u Zadru od istoimene domaće ekipe sa 66:77 (10:13, 17:26, 20:17, 19:21) u poslednjoj utakmici petog kola Jadranske lige.

"Crno-belima" je to drugi poraz u regionalnom takmičenju, dok su Zadrani zabeležili treću pobedu.

Najzaslužniji za uspeh domaćina bio je Rok Stipčević sa 18 poena, Hrvoje Perić ubacio je 15, a Damir Rančić 11 poena.

U ekipi Partizana najbolji strelci bili su Aleksandar Marić i Jan Veseli sa po 16 poena, dok je Lorens Roberts postigao 13 poena.

Partizan je dobro počeo utakmicu na tradicionalno nezgodnom gostovanju u Dalmaciji, pa je prvu četvrtinu domaćin završio sa samo tri poena prednosti.

Ipak, u drugom periodu utakmice Zadrani su se razigrali i polako počeli da uvećavaju vođstvo, koje je u 18. minutu, prvi put na meču, iznosilo deset poena (31:21).

Košarkaši domaće ekipe, predvođeni odličnim Stipčevićem i Perićem, sredinom treće četvrtine potpuno su kontrolisali igru i došli do 15 poena viška (48:33 u 25. minutu).

Ipak, u završnici treće deonice prvak Srbije zaigrao je malo bolje u odbrani i na poslednji odmor otišao sa jednocifrenim zaostatkom (56:47).

U poslednjoj četvrtini Partizan je nastavio sa boljom igrom sa kraja treće deonice, pa su "crno-beli" u 35. minutu smanjili na 62:55, a nedugo zatim i na 63:59.

Domaćin je, međutim, sa dve "trojke" Vladimira Boise i Tomislava Ružića ponovo došao do deset poena prednosti (69:59), koju igrači Partizana do kraja meča nisu upeli da ugroze.

Zadar: Stipčević 18, Boisa 8, Rančić 11, Ružić 7, Perić 15, Car 9, Batur, Marcinković, Downs, Morović 2, Skifić, Plaisted 7

Partizan: Vesely 16, Rašić 6, Mitrović 7, Roberts 13, Vraneš 2, Sinovec, Marić 16, Kecman, Lučić, MacCalebb 4, Đekić, Milošević 6