Barseloni samo bod u Kazanju

BEOGRAD, 4. novembra 2009. (Beta) - Susret fudbalera ruskog Rubina u Kazanju sa prvakom Evrope, Barselonom, u četvrtom kolu Grupe F Lige šampiona, završen je bez pogodaka.

Rubin je tako iz dvomeča sa Barselonom osvojio četiri boda, pošto je u prethodnom kolu iznenadio ekipu Pepa Gvardiole i pobedio na Nou Kampu sa 2:1.

Barselona je celim tokom utakmice imala inicijativu i stvarala šanse za golove, a u prvom poluvremenu u dva navrata mrežu domaćih mogao je da zatrese Zlatan Ibrahimović.

U 66. minutu gol za Barselonu mogao je da postigne i Dani Alveš, ali je u izglednoj situaciji uspeo samo da zakači loptu nogom, nedovoljno da ona prevari golmana Rubina.

Rubin je, u jeku napada Barselone, u 74. minutu mogao da povede, ali je golman gostiju Viktor Valdes u poslednjem trenutku intervenisao ispred rezerviste Aleksandra Buharova.

Poslednju šansu na utakmici imala je Barselona u 89. minutu, kada je posle dodavanja Alveša, Tjeri Anri šutirao pravo u golmana Rižikova.